Seat Honda Hornet Fabia Renault Trafic s přívěsem

Jak si vybrat správně autoškolu?

V současnosti vzniká spousta nových autoškol. Určitě je možné najít levnější než je ta naše. Potom je potřeba si zjistit, zda deklarovaná cena je konečná a zda je nutné si připlácet v případě neúspěchu u zkoušky. Kolik to stojí a hlavně kolik jízd si žadatel musí přikoupit. Nikde totiž není stanoven počet hodin, které by si musel uchazeč dokoupit. Některé autoškoly se netají tím, že jsou rády, pokud jim žáci propadnou, protože nemají dostatek uchazečů, a tímto způsobem si zajistí práci. Mnohdy předepíší i 10 hodin, bez jejichž absolvování žáka znovu ke zkouškám nepřipustí. Častá je také praxe nechat žáka po absolvování výcviku čekat na závěrečné zkoušky několik týdnů, během nichž zapomene část z osvojených dovednosti.

Je dobré se zajímat nejen o cenu kurzu, ale zeptat se, kolik hodin teorie a jízd se v autoškole vyučuje. Počet hodin stanoví zákon číslo 247/2000 Sb., a ne vždy se v autoškolách dodržuje.

Je vhodné si zjistit, jak a kde probíhá teorie. Neprobíhá-li vůbec nebo jen nahodile, pak pozor, i praktické jízdy budou podobné.

Naše autoškola se striktně distancuje od výše uvedených praktik, cena uvedená v ceníku se již navyšovat nebude, ve výuce i výcviku je zahrnuto vše, co zákon předepisuje. V případě opakování zkoušky je zcela na uchazeči, zda a kolik hodin výcviku si přikoupí, na teoretickou výuku může poté docházet zadarmo.

Naším cílem je nejen připravit žáky na získání řidičského průkazu, ale hlavně je naučit řídit, což bohužel není ve všech autoškolách pravidlem.
Jsme malá autoškola, která vám zajistí přátelský a profesionální přístup našich lektorů a možnost individuální domluvy.

Wednesday the 19th. Autoškola Pepa © 2013.